III Konferencja Naukowa w SP w Koszelewach

Opublikowano 2019-06-19 14:49:30. Artykuł wyświetlono: 2145 razy.

Dnia 17 06.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach odbyła się III Konferencja naukowa. Tym razem wiodącym tematem były ptaki.

Na wstępie Dyrektor Szkoły Pani Barbara Kornelska przywitała wszystkich zgromadzonych gości, w tym Pana Tomasza Węgrzynowskiego –Wójta Gminy Rybno, radnych, Panią Wiesławę Wróblewską -Kierownika Oświaty Gminy Rybno, sołtysów, prelegentów, dyrektorów, nauczycieli i uczniów ze szkół z terenu Gminy Rybno.
Część główna konferencji rozpoczęła się od wykładu ornitologa, Pana Łukasza Głowackiego, który podzielił się z nami swoimi doświadczeniami ,,Jak obserwować i fotografować ptaki''. Następnie Pani Żaneta Głowacka z WPK wygłosiła wykład na temat ,,Gdzie i jakie ptaki można obserwować na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego''. O ,,Ptakach zasiedlających budki lęgowe'' opowiadał leśniczy leśnictwa Olszewo, Pan Mariusz Sękowski. Natomiast temat ostatniego referatu, który przygotowała Pani Anna Marek - pracownik Urzędu Gminy w Rybnie, brzmiał: ,,Termomodernizacja budynków w Gminie Rybno, a ochrona ptaków''.
Później odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 6 i 7. Nastąpiło tez ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w gminnych konkursach:
,,Ptaki w obiektywie'' - konkurs fotograficzny dla klas 4-8 SP:
,,Kochajmy ptaki'' - konkurs plastyczny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas 1-3 SP: Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Rybnie i szkołę.
Na koniec wszyscy uczestnicy konferencji obejrzeli na boisku szkolnym pokazy sokolnicze, które poprowadził pan Mariusz Kowalke.
Można było również obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Wolny jak ptak” Mateusza Matysiaka, . konkursowe pace plastyczne i fotograficzne uczniów.
Ostatnim punktem programu był smaczny poczęstunek przygotowany przez radę rodziców.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji konferencji i uczestnikom za przybycie.
Nagrodzeni w konkursie plastycznym:
Kategoria dzieci 3-5 letnie:
I miejsce – Anna Kozłowska – SP Rumian
II miejsce – Weronika Szczepańska- SP Rumian
III miejsce – Katarzyna Oleksiak – SP Koszelewy
Wyróżnienia: Nadia Zelmańska – SP Rumian
Cezary Zdrojewski – SP Rumian
Zuzanna Perowicz- SP Rumian
Kategoria dzieci 6-letnie:
I miejsce – Kinga Lewandowska – SP Koszelewy
II miejsce – Karolina Żurawska – SP Koszelewy
III miejsce – Maja Kozłowska- SP Rumian