Kolejne dofinansowanie dla Gminy Rybno

Opublikowano 2023-10-09 14:13:16. Artykuł wyświetlono: 283 razy.

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Rybno na realizację kluczowych inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład – Edycja.

W dniu 07.10.2023 r. ogłoszone zostały wyniki naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – Edycja 8. W ramach powyższego naboru Gmina Rybno pozyskała dofinansowanie w wysokości 9.955.000,00 zł z czego na realizację inwestycji pn. „Przebudową drogi gminnej na odcinku od drogi woj. nr 538 do osiedla po PGR w Rapatach” kwotę w wysokości 4.275.000,00 zł oraz „Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Rybno” kwotę w wysokości 5.680.000,00 zł

Inwestycja drogowa dotyczy drogi gminnej nr 185052N i 185054 N (droga Żabiny-Rapaty). W ramach powyższej inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa o długości 3,5 km i szerokości 5 m z poboczami.

Inwestycja wodno-kanalizacyjna polegać będzie na rozbudowie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Rybnie oraz rozbudowie sieci kanalizacyjnej w miejscowości Koszelewy wraz z budową publicznej toalety zlokalizowanej nieopodal kościoła.

Obie inwestycje są bardzo oczekiwane przez mieszkańców oraz mają kluczowe znaczenie dla rozwoju miejsc objętych inwestycjami.

Całkowita wartość obu inwestycji wyniesie 10.480.000,00 zł.

Szczególne podziękowania należą się dla pana Roberta Gontarza Posła RP oraz pana Andrzeja Śliwki Wiceministra Aktywów Państwowych, którzy wspierają Gminę Rybno w pozyskiwaniu środków rządowych służących rozwojowi gminy.