Konferencja podsumowująca projekt ISMA

Opublikowano 2023-07-25 07:55:45. Artykuł wyświetlono: 205 razy.

Gmina Rybno była gospodarzem międzynarodowej konferencji dotyczącej projektu ISMA w ramach Programu INTERREG Południowy Bałtyk, która odbyła się w Centrum Konferencyjno-Ekspozycyjnym „Stara Kotłownia” w Olsztynie w dniu 21.07.2023 r.

W konferencji w formie stacjonarnej i online uczestniczyli obecni i przyszli Partnerzy projektu, a obecność Członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego – pani Sylwii Jaskulskiej oraz Prorektora ds. polityki naukowej i badań Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. Jerzego Jaroszewskiego świadczy o randze i ważności tego wydarzenia.

W ramach projektu ISMA Gmina Rybno podjęła współpracę z partnerami z Litwy, prowadziła wspólne poszukiwania nowych partnerów ze Szwecji i Danii oraz wypracowała założenia do projektu regularnego. Dzięki tej współpracy Gmina Rybno ma szanse otrzymać środki na Innowacyjne rozwiązania zagospodarowania osadów ściekowych w małych oczyszczalniach ścieków.

Materiał filmowy z wydarzenia dostępny pod poniższym linkiem.