Konrad Zalewski wygrał II Nocny Turniej Fifa 2019

Opublikowano 2019-02-06 08:58:30. Artykuł wyświetlono: 1633 razy.

W sobotę, 2 lutego 2019 roku o godz. 18:00 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbył się II Nocny Turniej Fifa 2019 „Pyszczek i Syla” organizowany przez Dawida Zelmę (koordynator), Pawła Filipa, Krystiana Labickiego i Sylwestra Kasprowicza we współpracy z GBP w Rybnie oraz Przedsiębiorstwem Społecznym „Pyszczek i Syla” Sp. z o.o.

W turnieju udział wzięło 30 zawodników: Dawid Zelma – Juventus Turyn, Karol Bukowski – Juventus Turyn, Tomasz Żuralski – Juventus Turyn, Kacper Punkczyński - , Szymon Wielgosiński – FC Barcelona, Patryk Kempkowski – Juventus Turyn, Jakub Kowalski – Juventus Turyn, Marek Nastachowski – Juventus Turyn, Krzysztof Szałła – Napoli, Grzegorz Szałła – Real Madryt, Mariusz Piórkowski – Bayern Monachium, Paweł Laps – Juventus Turyn, Mateusz Senkowski – Francja, Paweł Senkowski – Francja, Łukasz Głowacki – Juventus Turyn, Mateusz Meller – FC Barcelona, Piotr Sobotka – Juventus Turyn, Marek Czarnecki – Francja, Patryk Klak – FC Liverpool, Bartek Dreszler – Juventus Turyn, Marcin Makowski – Juventus Turyn, Jan Nastachowski – Francja, Dariusz Kornatowski – FC Barcelona, Filip Fabisiak – Juventus Turyn, Łukasz Januszewski (PSG), Rafał Golder (FC Barcelona), Karol Grosz – Tottenham, Konrad Waleśkiewicz – Juventus Turyn, Konrad Zalewski – Francja oraz Michał Malinowski – PSG.

Zawodnicy rozegrali turniej systemem „brazylijskim” na czterech stanowiskach. Dzień przed zawodami odbyło się losowanie live par eliminacyjnych. Do finałów awansowało 4 spośród 30 zawodników: Marek Czarnecki, Piotr Sobotka, Tomasz Żuralski i Konrad Zalewski. W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się Marek Czarnecki, który pokonał Piotra Sobotkę w dwumeczu 5:4 i 3:2. W finale Konrad Zalewski dopiero po trzecim pojedynku zwyciężył z Tomaszem Żuralskim 3:0, 2:5 i 2:1. Najlepszym zawodnikom II Nocnego Turnieju Fifa 2019 „Pyszczek i Syla” pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne wręczał Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski.

- Serdeczne podziękowania należą się Dawidowi Zelmie, Pawłowi Filipowi oraz Krystianowi Labickiemu za zorganizowanie turnieju, a także Dyrektorowi Centrum Kultury w Rybnie – Jarosławowi Rolkowskiemu oraz pracownikom za jak zawsze miłą współpracę. Dziękujemy także Przemysławowi Leśniewskiemu, Mateuszowi Kowalewskiemu i Tomkowi Żuralskiemu za użyczenie sprzętu. – Prezes Przedsiębiorstwa Społecznego „Pyszczek i Syla” Sp. z o.o. Piotr Zabłotny.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz