www.gminarybno.pl

Drukuj

Miedzynarodowy Turniej Judo i Sambo

Opublikowano 2019-10-07 08:57:34. Artykuł wyświetlono: 1586 razy.

W sobotę, 28.09.2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach zorganizowano Międzynarodowy Turniej Judo i Sambo Memoriał im. Waldemara Nalewajko i Józefa Pietrzaka.

W rywalizacji sambo wzięły udział 23 osoby z trzech kubów sportowych:

  • Akademia Sambo Pałanga z Litwy
  • Ardas Wilno z Litwy
  • Trampkarz Zabrze.

Sędzią był Zdisław Dubowskij z Litwy. Obecny był także były prezydent Sambo Eduardas Rudas.

Natomiast do turnieju judo zgłosiło się 21 osób z czterech klubów:

  • Trampkarz Zabrze
  • Shizoku Mrągowo
  • Eliot Płock
  • Shizoku Ostróda

Sędzią była Paulina Dąbrowska z Elbląga.
Walki w obydwu dyscyplinach odbywały się systemem „każdy z każdym” w grupach wagowych i wiekowych. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, przedstawiciele klubów – statuetki. Podziękowania również otrzymała dyrektor szkoły p. Barbara Kornelska i Wójt Gminy Rybno p. Tomasz Węgrzynowski. Na zakończenie wszyscy spotkali się na integracyjnym ognisku.

Nadesłała: Barbara Kornelska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst