Obradowała LGD - Ziemia Lubawska

Opublikowano 2023-04-21 08:30:58. Artykuł wyświetlono: 336 razy.

W środę, 19 kwietnia 2023r. w Lubawskim Centrum Aktywności Społecznej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Ziemia Lubawska.

Podczas zebrania absolutorium za rok 2022 otrzymał Zarząd Lokalnej Grupy Działania – Ziemia Lubawska, której prezesem jest Hanna Bem – serdecznie gratulujemy. Ponadto został uzupełniony skład Rady LGD, a jej nowym członkiem został Sylwester Kasprowicz, który w wyborach tajnych został wybrany na to stanowisko przez członków stowarzyszenia.

Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska (LGZ Ziemia Lubawska) to organizacja pozarządowa z siedzibą w Lubawie. Jej głównym celem jest prowadzenie działań na rzecz rozwoju obszaru objętego swoim działaniem, który obejmuje 9 gmin: Rybno, Grodziczno, Kurzętnik, Biskupiec, Nowe Miasto Lubawskie, Lubawa, Miasto Lubawa i Miasto Nowe Miasto Lubawskie.

LGZ Ziemia Lubawska działa na podstawie lokalnej strategii rozwoju, którą opracowuje i realizuje w porozumieniu z mieszkańcami i partnerami lokalnymi. Główne obszary działań LGZ Ziemia Lubawska to m.in. rozwój turystyki, kultury, edukacji oraz przedsiębiorczości na terenie objętym swoim działaniem. Organizacja oferuje wsparcie finansowe oraz doradztwo dla osób i instytucji planujących inwestycje i projekty na obszarze objętym jej działaniem.

Lokalne Grupy Działania to inicjatywy, które powstały w ramach programu LEADER, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, mającego na celu zwiększenie konkurencyjności i jakości życia na obszarach wiejskich. LGD Ziemia Lubawska działa od 2006 roku i jest jednym z wielu podobnych stowarzyszeń w Polsce.

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz