Piknik Charytatywny dla Ksawerego i Łukasza

Opublikowano 2019-07-19 10:16:57. Artykuł wyświetlono: 942 razy.

W sobotę, 27 lipca 2019 roku o godz. 15:00 na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Rapatach odbędzie się Piknik Charytatywny dla Ksawerego i Łukasza organizowany przez Sołtysa wsi Rapaty – Bogumiła Janeczko, Radę Sołecką oraz mieszkańców wsi we współpracy z przyjaciółmi.

Organizatorzy w programie pikniku przewidzieli:
- przejażdżki konne
- mecz piłki nożnej: Samorządowcy & Rapaty i Przyjaciele
- wodne kule
- dmuchana zjeżdżalnia
- loteria fantowa
- malowanie twarzy
- pokazy strażackie i policyjne
- grill, ognisko, kiełbaski, bigos i gulasz
- ciasto, zimne i ciepłe napoje
- popcorn i wata cukrowa
- oprawa muzyczna
- wspólne biesiadowanie

Patroni medialni: Radio 7, Działdowo Dla Was, Serwis informacyjny – Syla, Moje Działdowo, Tygodnik Działdowski, Gazeta Działdowska
Główny organizator: Sołtys – Bogumił Janeczko, Rada Sołecka oraz Mieszkańcy Rapat.

Współorganizatorzy: Gmina Rybno, Starostwo Powiatowe w Działdowie, Miasto Działdowo, Radna Gminy Rybno – Marzanna Borkowska, Sołtys wsi Prusy – Ryszard Podowski, nieformalna grupa młodzieży „W Rękach Młodych”, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie .

„Dobro powraca – zbieramy na leczenie Ksawerego i Łukasza!”

Fundacje wspierające: pomagam.pl i siepomaga.pl

- Ksawery walczy z ostrą białaczką, w marcu skończył dwa lata, w grudniu 2018 roku przeszedł przeszczep szpiku. Niestety w marcu nastąpiła wznowa choroby. Przeszedł przez 28 dniowy cykl chemioterapii, podawany był specjalny lek, jednak to nie wystarczyło. Nasz Bohater potrzebuje kolejnego cyklu, po którym ponownie będzie musiał mieć przeszczepiony szpik.

- Łukasz bardzo spieszył się na ten świat. Urodził się za wcześnie. Myśleliśmy, że to właśnie przez to jest tak bardzo chory. Już nawet nie pamiętamy, jak wiele wizyt u specjalistów odbyliśmy, by ostatecznie usłyszeć, że synek ma wadę genetyczną Wolfa-Hirschhorna. Nasz bohater przeszedł już 3/5 podania komórek macierzystych. Zbieramy na ostatni przeszczep!