Podaruj krew!

Opublikowano 2013-07-10 08:15:50. Artykuł wyświetlono: 1862 razy.

Urząd Gminy Rybno uprzejmie informuje, że w dniu 13.07.2013 roku (sobota) w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie odbędzie się akcja poboru krwi.

Akcja jest organizowana w ramach kampanii społecznej "Twoja krew – Moje życie" skierowanej jest do szerokiej grupy społecznej - honorowych dawców krwi, potencjalnych dawców oraz wszystkich osób, którym bliskie sercu jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa w Polsce.

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść obfite śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się z kolei od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.

Rejestracja krwiodawców będzie prowadzona w dniu poboru krwi w godz. 8:00-10:00