www.gminarybno.pl

Drukuj

Spis Powszechny Barszczu Sosnowskiego i Barszczu Olbrzymiego - RAPORT

Opublikowano 2012-12-18 15:52:25. Artykuł wyświetlono: 1432 razy.

Pracownia Stosowanej Ekologii Roślin w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie wraz z Fundacją "Palący Problem – HERACLEUM" przedstawiają Wstępny Raport z Ogólnopolskiego Spisu Powszechnego Barszczu Sosnowskiego i Barszczu Olbrzymiego 2012.

Akcja została uruchomiona w czerwcu b.r. Od tego czasu na stronie http://barszcz.edu.pl Internauci mogą zgłaszać miejsca występowania stanowisk tych niebezpiecznych dla zdrowia i środowiska roślin. Na przełomie sierpnia i września ruszyła wysyłka pism do instytucji, które zdaniem PSER WSEiZ powinny posiadać informacje o występowaniu barszczu na terenie objętym ich jurysdykcją oraz do gmin, co do których jednostka posiadała informacje o istnieniu, lub potencjalnym istnieniu barszczu na ich terenie. Akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Do PSER WSEiZ spłynęło mnóstwo cennych danych o lokalnym występowaniu kaukaskich barszczy w Polsce. Zbiór i doprecyzywanie informacji wciąż trwa, ale już teraz – w podziękowaniu wszystkim, którzy dotychczas wzięli w niej udział – organizatorzy podają wstępne informacje, czego dzięki niej udało się dowiedzieć.

Jeśli wiesz, gdzie rośnie barszcz Sosnowskiego lub barszcz olbrzymi koniecznie zgłoś się do nas!

Pracownia Stosowanej Ekologii Roślin
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
ul. Wawelska 14, 02-061 Warszawa
e-mail: serwis@barszcz.edu.pl
http://barszcz.edu.pl

ZAŁĄCZNIKI:
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka