www.gminarybno.pl

Drukuj

Lubawa lepsza w tenisie ziemnym

Opublikowano 2013-12-20 08:18:55. Artykuł wyświetlono: 2566 razy.

Dnia 14.12.2013r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Zimowy Halowy Mecz Tenisa Ziemnego, w którym zmierzyli się tenisiści z Rybna i Lubawy.

Rozgrywki obejmowały trzy mecze singlowe oraz jedno deblowe, do dwóch wygranych setów. Drużyna z Rybna zagrała w czteroosobowym składzie: Rafał Czarnecki, Paweł Choma, Karol Rykaczewski i Bartosz Olszewski. Zespół gości reprezentowali tenisiści Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego "LAVER" : Jan Krauzewicz, Jarosław Wojtkiewicz, Wojciech Konkel, Dariusz Łowin i Rafał Ankowski.

Po dokonaniu losowania wyłoniono następujące pary meczowe:

Rafał Czarnecki - Jarosław Wojtkiewicz 0-2 (2-6 , 4-6)
Paweł Choma - Jan Krauzewicz 1-2 (5-7, 7-6 , 2-7)
Karol Rykaczewski - Wojciech Konkel 0-2 (4-6, 3-6)
K.Rykaczewski/B.Olszewski - R.Ankowski/D.Łowin 2:0 (6-3, 7-5)

W klasyfikacji ogólnej rybnieńscy tenisiści, ulegli doświadczonym rywalom z Lubawy 3-6, przy ustalonym wcześniej sposobie punktacji, gdzie wygrana seta gwarantowała zdobycie jednego punktu dla zespołu.

Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, nie zabrakło też konkursów sprawdzających tenisowe umiejętności zawodników, którzy konkurowali ze sobą w konkurencjach: celności serwisu, celności uderzenia w tarczę oraz gry o ścianę. Rywalizacja ta, wyłoniła trzech najlepszych zawodników:

  1. Wojciech Konkel
  2. Paweł Choma
  3. Rafał Czarnecki

Na meczu obecny był także prezes Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego Pan Jarosław Szczepański, który w samych superlatywach wypowiadał się o organizacji meczu jak i ogromnym zainteresowaniu tenisem ziemnym wśród naszych graczy, których jest podobno więcej niż w Lubawie. Bardzo spodobała się mu nasza infrastruktura sportowa, ale jak sam dodał brakuje kortu z prawdziwego zdarzenia, który bezapelacyjnie przyczyniłby się do rozwoju naszej młodzieży, a także stworzyłby możliwości współpracy z Lubawskim Towarzystwem Tenisowym.

Należy też wspomnieć, iż w Rybnie rozgrywana jest Liga Tenisa Asfaltowego, w której udział bierze ok. 20 mieszkańców tej miejscowości.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka