www.gminarybno.pl

Drukuj

Szkoła w Rumianie otrzymała Srebrny Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

Opublikowano 2017-02-10 11:04:59. Artykuł wyświetlono: 1021 razy.

25 stycznia 2017r.Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie otrzymała Srebrny Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego.

Wyróżnienie to zostało przyznane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Na galę podsumowującą konkurs przybyło 19 placówek z woj. Warmińsko-Mazurskiego.

Szkoła od wielu lat promuje działalność ekologiczną. Udział w konkursie „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego” pozwolił na utworzenie ogrodu, który w decydujący sposób przyczynił się do urozmaicenia przestrzeni szkoły, a jednocześnie stał się kolejnym miejscem do edukacji uczniów. Jest to dodatkowa „sala dydaktyczna”, która daje uczniom możliwość ukierunkowanego obcowania z naturą i praktycznego jej poznawania. „Ogród szkolny-siła tradycji, piękno natury” to teren, który jest częściowo powrotem do tradycji, a jednocześnie stanowi ochronę bioróżnorodności.

Przebywanie w przyjaznym otoczeniu i uczestnictwo w różnorodnych zajęciach stwarza możliwość samorealizacji, poszerzenia własnych horyzontów, łączenia teorii z praktyką, odkrywanie tajemnic przyrody poprzez obserwację i eksperyment to wyzwanie współczesnej edukacji.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w utworzenie Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego.

 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka